SDHF:s styrelse 2022


Ordförande Birgitta Forsén 0707 40 50 23 birgittagforsen@gmail.com

Snuffelina1 (Skype)

Vice ordförande Hans Bohlin Sörgårdsvägen 17, 755 92 Uppsala

0736 14 84 10 gosub70@gmail.com

gosub701 (Skype)

Sekreterare Bert Westenberg Box 174, 439 21 Onsala

0702 37 96 52 westenbergbert@gmail.com

Bert Westenberg (Skype)

Kassör Åke Johansson Essingestråket 21, 112 66 Sthlm

08 13 35 70 ake.johansson@electro.se

Klubbmästare Lars Gustafsson Ejdervägen 31, 141 72 Segeltorp

0702 55 82 98 lars.gustafsson@interspiro.com

Ledamot Kent Forsén Fredsgatan 7, 431 67 Mölndal

0703 60 21 04 kforsen@telia.com

Marinfoto1 (Skype)

Ledamot Magnus Waldau Vasaloppsvägen 78,129 45 Hägersten 0765 46 63 74 magnus.waldau@gmail.com

magnus.waldau (Skype)

Suppleant Aleksi Quispe Bagartorpsringen 28,170 65 Solna 0707 33 02 35 aleksi.qv@hotmail.com

Aleksi.qv (Skype)

Suppleant Per-Anders Träff Torsgatan 18, 431 38 Mölndal

0707 88 20 46 panne.traff@gmail.com

Panne.traff@gmail.com (Skype)

Adjungerade

Adjungerad Staffan von Arbin Egersbergsvägen 35

0763 19 66 63 451 54 Uddevalla

staffan.arbin@gmail.com

Adjungerad Berndt Lennholm Saturnusvägen 13, 854 68 Sundsvall

0763 24 25 35 berndt.lennholm@gmail.com

Berndt.lennholm1 (Skype)

Adjungerad Hans Örnhagen Trädgårdsgatan 2, 696 30 Askersund 0732 50 39 35 hans@ornhagen.se

Hcsnah (Skype)

Adjungerad Stig Morin Timotejvägen 7, 175 50 Järfälla

0708 78 74 37 herrstig@hotmail.com

herrstig@hotmail.com (Skype)

2022-03-28

Svensk Dykerihistorisk Förenings revisorer och valberedning 2022

Revisor Ola Lindh Larsbergs Parkväg 7.

Sammankallande 0700 41 97 97 181 39 Lidingö

ola.p.lindh@gmail.com

Revisor Imre Botos Källvägen 14, 611 74 Tystberga

0706 36 51 08 imre.botos2@gmail.com

Revisor, suppleant Olle-Lennart Beck Strandskogsvägen 1 lgh 0802

0705 76 04 08 185 39 Vaxholm olle.beck@home.se

Valberedning Björn Axel Johansson Vintertullstorget 16

Sammankallande 08 6428157 116 43 Stockholm

johansson.bjorn.axel@gmail.com

Valberedning Thomas Timber Slånbärsvägen 39,

0703 41 65 35 194 65 Upplands Väsby

fastdriver40@hotmail.com

2022-03-28